Ścieżka powrotu:  Start O nas Szczecin 2099

Szczecin 2099

MISJA:

Jesteśmy grupą młodych (duchem) ludzi, którzy chcą współtworzyć nową jakość, wyjść z otaczającego marazmu. Marzymy o tym aby wreszcie zerwać z wieloletnim zacofaniem cywilizacyjnym naszego kraju, z bezkrytycznym kopiowaniem przestarzałych wzorców i technologii.

Nasz portal dedykowany jest tym wszystkim, którzy uważają, że Szczecin leży na końcu świata, na peryferiach lub nad morzem. Być może daleko jest stąd do Warszawy czy Lublina ale do Berlina, Kopenhagi i Malmoe zdecydowanie bliżej. Poza tym połączenia są często znacznie lepsze niż te krajowe. Za swoisty znak czasów można uznać fakt uruchomienia bezpośredniej linii kolejowej Praga-Szczecin, która ma przebiegać przez Berlin i terytorium Niemiec.

Naszym docelowym punktem odniesienia jest  rok 2099. To data symboliczna, przełom wieków. Wprawdzie jedną nogą tkwimy, wciąż jeszcze, w tym stuleciu ale końcem drugiej sięgamy już kolejnej setki. Ten horyzont czasowy wydawać się dziś może jeszcze nieco odległy, jednak dla pokolenia, które właśnie rozpoczyna swój żywot jest już całkiem realny. Życie ludzkie, pomijając tu kwestię jakości, trwa bądź co bądź coraz dłużej.

Wzorce chcemy czerpać z całego świata. Jednak choć myślimy globalnie działamy lokalnie. Tu,  w przestrzeni miejsca, w którym żyjemy, naszej małej Ojczyzny. Czy nam się uda ? Czas pokaże. 

Wyszukiwarka

Template created by StudioAlfa.pl Joomla Templatki and Copywriting