Ścieżka powrotu:  Start Ekologiczne technologie Transport Autobusy na wodór ... w Londynie

Autobusy na wodór ... w Londynie

Pięć autobusów w Londynie napędzanych paliwem wodorowym Air Products

Od grudnia 2010 roku w Londynie na stałe działa stacja paliwa wodorowego Air Products. Firma Air Products dostarczyła stację Londyńskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej (Transport for London), które dzięki niej zaopatruje w wodór pięć autobusów napędzanych tym paliwem. Autobusy kursujące pomiędzy Covent Garden a Tower Hill tworzą jedną z największych w Europie flot autobusowych napędzanych paliwem wodorowym.

„Otwarcie stacji paliwa wodorowego w Londynie to ekscytujący krok naprzód w rozwoju infrastruktury transportowej opierającej się na wodorze. Londyńczycy mogą dojechać autobusem napędzanym wodorem do pracy i przekonać się, że technologia wodorowa jest bezpieczna, czysta i wysoce efektywna w zmniejszaniu emisji spalin” – powiedział Ian Williamson, dyrektor Air Products ds. Systemów Energii Wodorowej oraz Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Wodoru.

 

Więcej na:

http://www.chronmyklimat.pl/transport/9987-paliwo_i_technologia_wodorowa_air_products_zielona_alternatywa_wprowadzana_w_transporcie_publicznym_i_w_rozwiazaniach_dla_wojska

Wyszukiwarka

Template created by StudioAlfa.pl Joomla Templatki and Copywriting