Ścieżka powrotu:  Start Zrównoważony rozwój metropolii

Zrównoważony rozwój metropolii

Wojciechowski Szczecin2Realizacja idei Szczecina, miasta „pływającego ogrodu 2050” wymaga wdrożenia polityki „zrównoważonego rozwoju”, także w dziedzinie transportu. Mimo że miasto należy do tych, które, podobnie jak Warszawa, dysponują jedną z najlepiej rozwiniętych sieci arterii i ulic śródmiejskich, nie ominą go poważne problemy transportowe bez zasadniczej reorientacji polityki transportowej.

Więcej…

obwodnica01W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego trwaja konsultacje społeczne w odniesieniu do Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. 

W ich trakcie pojawiła się kwestia ewentualnego dofinansowania tzw. "Obwodnicy Śródmiejskiej Szczecina". O ile wiadomo gmina Szczecin, planuje ubiegać się o wzmiankowane środki z przeznaczeniem na budowę VI etapu obwodnicy.

Więcej…

Statua miniOgólnie należy stwierdzić, że potencjalnie konsultacje społeczne władze Szczecina mogą przeprowadzać w tych sprawach, które należą do ich zakresu kompetencji. Wyliczenie wszystkich tych spraw raczej nie jest możliwe, bo musiałoby mieć ono dziesiątki punktów, ale chciałbym się skupić na tych mających największy praktyczny wpływ na życie mieszkańców.

Więcej…

Wyszukiwarka

Template created by StudioAlfa.pl Joomla Templatki and Copywriting