Ścieżka powrotu:  Start Twórzmy zdrowie

Twórzmy zdrowie

olejki eteryczneOlejki eteryczne - stężone wyciągi  substancji zapachowych znajdujących się w specjalnych tkankach lub komórkach niektórych roślin - były stosowane już w starożytności. Używano ich do balsamowania ciał faraonów i przyrządzania maści i naparów o właściwościach leczniczych i kosmetycznych. W XX wieku stosowanie olejków eterycznych w celu poprawy  zdrowia i samopoczucia wciąż pozostaje sztuką – sztuką aromaterapii.

Więcej…

Czarnuszka/PokrzywaAlergie występujące w wielu różnych postaciach są bardzo częstym problemem dotyczącym głównie krajów wysokorozwiniętych. Z badań  ECAP (Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce) przeprowadzonych w 2008 roku wynika, iż choroby alergiczne występują aż u 40% populacji Polski.

Więcej…

Z pracoholizmu można wyjść, tylko trzeba zmienić sposób patrzenia na życie i różne wartości.

Zamiast przekonania: "Więcej osiągnę, gdy będę więcej pracował", stosować zasadę: "Więcej osiągnę, gdy będę bardziej szanował siebie". 

Perfekcjonizm, upór w działaniu i konsekwencję można wykorzystywać tak, aby nie obracała się przeciwko nam - mówi dr Krystyn Czerniejewski, psychiatra, twórca Oddziału Psychosomatyki i Psychiatrii Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Więcej…

Wyszukiwarka

Template created by StudioAlfa.pl Joomla Templatki and Copywriting